מה זה ריקודי בטן

מה זה ריקודי בטן

צורות ריקוד כולל מודרניות, עכשוויות, אולם נשפים והיפ-הופ מסתמכות במידה רבה על חלק הגוף החשוב ביותר כדי לחדד את כישורי התנועה - הליבה.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, ריקוד בטן מצריך רק שימוש בבטן ואינו מערב ידיים או רגליים הרבה. ישנם ארבעה קווים מנחים של האומנות: Taqawwoma (פנייה), הבעות פנים, טמפו וקריאת מוזיקה באמצעות מקלות תיפוף. נשים במדינות בעלות רוב מוסלמי, כמו ערב הסעודית, רואות את זה כעוד סוג של פעילות כושר ומבלות זמן בטיול בפארקים במהלך היום כשהן לובשות את הגלימות הערביות המסורתיות שלהן.

יש הרבה רקדנים נפלאים שם בחוץ שהתמודדו עם המורכבות של ריקודי בטן בחן ובאלגנטיות, וזו הסיבה שהיא נותרה אחת מצורות הריקוד הדינמיות ביותר הידועות כיום!

ריקוד בטן הוא צורה של ריקוד פרשני מערבי עם שורשים בהשפעות מזרח תיכוניות.

ריקודי בטן מסוימים כוללים אלמנטים של תרבות המזרח התיכון, אם כי ישנם סגנונות וריקודים ספציפיים לאזור שכולם מחקים גם מאפיינים מזרח תיכוניים.

ריקודי בטן נקראו על ידי חלקם גם שקוט בשל התנועות המחקות ביטויים בערבית שמשמעותם 'דבר' או 'ספר'

קצב ומהלכים של ריקודי בטן הם כלי עזר למדיטציה בנוסף להיותם מהנים, קהילתיים ודרך להפיג מתחים.

בריקוד בטן התנועה מונחית על ידי מוזיקה - זה מאפשר לכל רקדן יכולת ביטוי, עם ריכוז מלא בתנועה ובקצביות.

ריקודי בטן היא אחת מצורות הריקוד העתיקות ביותר ומקורו במצרים העתיקה, הודו ודרום מזרח אסיה, שם הוא עדיין פופולרי כיום. במשך מאות שנים צורת ריקוד ייחודית זו הסתגלה לתרבויות משתנות ובוצעה על רקע מנהגים חברתיים-תרבותיים מגוונים.

שגרות ריקודי בטן יכולות להדגים מגוון נושאים תוך התמקדות חזקה באלמנטים פולקלוריים כמו בגדים וקישוטים מסורתיים. לאחרונה, נושאים אקזוטיים הוצגו מאמריקה הלטינית או אפריקה בניסיונות לגלובליזציה של הסגנון ולהפוך אותו לרלוונטי ליותר אנשים.

ריקודי בטן עוסקים בחושניות, מיניות וקריאה, כדי לשחרר את החושניות של אישה תוך כדי עוצמה בו זמנית.

ריקודי בטן הם סוג של ריקוד עם שמקורו במספר מדינות במזרח התיכון. רקדניות בטן מניעות את ירכיהן בתנועה מעגלית, מנענעות את ראשן וידיהן תוך כדי תנועה. חלקם עשויים להשתמש גם בתופים ידניים ובקסטנטים כדי ללוות את תנועותיהם.

זה בוצע באופן מסורתי על ידי נשים בלבד ועזר להן לרכך שרירים נוקשים ולהישאר גפיים במהלך הלידה. התנועה נראית ככל הנראה כמו גליות של תינוק אנושי במבט מלמעלה למטה. עם זאת, מנהג עתיק זה נהנה כעת על ידי אנשים מכל מין!

אנשים לומדים איך לרקוד בטן על ידי מעבר חניכה או הדרכה אחת על אחת ממדריך, כי ריקודי בטן זה לא משהו שאפשר ללמד אוטומאטי רק עם סרטוני יוטיוב או הדרכות מקוונות. נערת ליווי

ריקוד הירכיים. כיום, ריקודי בטן מזוהים עם בידור סקסי ומבריק עבור אנשים שרוצים חוויה יפה ויזואלית ומעצימה מבחינה חושנית בסביבה אקזוטית. עם זאת, ספק אם רוב האנשים יכירו את המקורות הרוחניים וההוליסטיים יותר של המלאכה שראשיתה ארבעת אלפים שנה למצרים העתיקה ולפולחן לחת'ור.

במדינות רבות בעלות הכנסה נמוכה ברחבי העולם, נשים משתמשות במוזיקה ובכוריאוגרפיה כדי לבטא את מאבקן בפטריארכיה, כולל נגיעה בנושאי מיניות כמו הפלות, מחלות ואלימות במשפחה. רקדניות בטן באזורים אלה של העולם נחשבות לעתים קרובות למרפאים על ידי מתן תרופות מרפא המורכבות מעיסוי ניעור או מניפולציה עם עשבי תיבול ריחניים שנועדו לפוצץ מחלות...